Hogy mire lehet számítani az idei Pedagógus Expón? Workshopokra, pedagógiai és pszichológiai előadásokra, kerekasztal beszélgetésekre, kreatív pedagógiai gyakorlatokra, önismereti kurzusokra, és persze a kiállítók, kitelepülők között a Komplex Alapprogram (KAP) lelkes csapatára is. Sütő Gergőt, a Komplex Alapprogram PR és marketing menedzserét kérdeztük.
Folyamatosan zajlik a Komplex Alapprogramhoz (KAP) csatlakozott iskolák pedagógusainak felkészítése, főként képzésekkel és további szakmai támogatással. A felkészítésen átesett pedagógusok munkáját emellett kiadványokkal és oktatási segédanyagokkal, valamint egy Szakmai Támogatórendszerrel (SZTR) is segíti a program. De pontosan miről is van szó?
Mi az outdoor élménypedagógia, másnéven kalandpedagógia? Mit ad a diákoknak az iskolai órák keretében az iskolán kívüli világ szabad felfedezése? Miért szükségesek a cselekvésalapú, felfedező vagy alkotó tapasztalatok a tanulási folyamatban?
Elsősorban felejthetetlen élményt. De miért fontos az élmény a tanuláshoz? Milyen pluszokat kap a diák, ha megvalósul a Komplex Alapprogram célja, az élményközpontú oktatás?
Lehetne akár a Derűsen, Frissen, Helyesen, Találékonyan szavakból összeállított betűsző is. Bár ezek közül mindegyik fogalom jellemző a Komplex Alapprogramra, itt nem erről van szó. Talán már sokan jól tudják, hogy a DFHT = Differenciált fejlesztés heterogén tanulócsoportban. Nézzük meg kicsit közelebbről a KAP egyik legfontosabb módszertanát!